Dla dociekliwych :-)

Co  zyskujesz zamawiając projekt indywidualny? w skrócie:

1. Decydujesz o wyglądzie zewnętrznym i wewnętrznym.

2. Decydujesz o materiałach konstrukcyjnych oraz instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych.

3. Możesz zamówić wersję niskoenergetyczną o obniżonym współczynniku Ep – na żadanie zoptymalizujemy bryłę budynku i parametry przegród – możemy też wykonać wstępną symulację zapotrzebowania na energię oraz jej nośniki (sezonowe zużycie opału).

4. Konstrukcja budynku nie będzie przewymiarowana – elementy takie jak fundmenty, dach, stropy dopasujemy pod konkretne warunki użytkowe – wymierne zyski na etapie stanu surowego.

5. Nie jesteś ograniczony typowymi rozwiązaniami,  możesz min.  zaprojektować salon o pow. 40m2 w małym domu, przewidzieć poddasze jako dużą, otwartą przestrzeń, wprowadzać antresolę, dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, stosować lekkie stropy drewniane, dźwigary kratowe w więźbie dachowej, dostosować budynek do realizacji w kilku etapach.

6. Decyzje podjęte wspólnie z architektem na etapie projektu zaowocują szybką realizacją, unikniesz kosztownych zmian w trakcie budowy. Kupno projektu nie dostosowanego do indywidualnych potrzeb i późniejsze zmiany na etapie ralizacji to wydatek często przekraczający koszt nowego projektu (kilka lub kilkanaście tysięcy złotych).

7. Kierownik budowy zna projekt ponieważ jest jego autorem (nasi inżynierowie z powodzeniem prowadzą budowy).
8. Projekt nie jest anonimowy, architekt dba o jego funkcjonalność i estetykę ponieważ stanowi on jego wizytówkę przez kilkadziesiąt lat.

9. Wiele, wiele innych…